Czy można w czasie ciąży używać mydła siarkowego?

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Stosowanie mydła nie powinno wpłynąć na dziecko.
Siarka ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, reguluje także prace gruczołów łojowych, zmniejszając wydzielanie sebum. Łagodni także stany zapalne.
Jednak preparat ten może znacznie przesuszyć skórę, może warto zastąpić go innymi środkami kosmetycznymi, które będą działały nieco łagodniej.

Pozdrawiam.

Można tylko w jakim celu? Aby przesuszyć sobie skórę? Jeśli jest problem z krostkami można wykonać w gabinecie peeling migdałowy nie przenika on do skóry, działa na powierzchni naskórka.