Czy można walczyć z biegunką wywołaną zbyt dużą ilością błonnika w diecie?

Witam, Mam pytanie, czy można jakos walczyc z biegunka wywolana zbyt duza iloscia blonnika w diecie? Wczoraj przesadziłam z suszonymi śliwkami i mecze sie do dzisiaj, zwykłe preparaty na biegunke niestety nie działaja:(

Działaniu zbyt dużego spożycia śliwek raczej nie dadzą rady tradycyjne preparaty stosowane podczas biegunek. Musi Pani poczekać, aż jelita się oczyszczą z tego składnika, a wtedy objawy powinny ustąpić. Wspomóc pasaż usługowy może spożycie obfitych, lekkich posiłków.

Witam. Dieta w biegunce powinna być lekkostrawna z ograniczeniem błonnika. Przez 1-2 dni najlepiej wstrzymać się ze spożywaniem owoców świeżych i suszonych (ewentualnie można spożywać banany, gdyż działają zapierająco). Można zaś spożywać: jasne pieczywo pszenne (lub graham), sucharki, kleik ryżowy, drobne kasze (manna, kukurydziana), delikatne gotowane warzywa (np. dynia, marchew, pietruszka, seler, ziemniaki), kisiele bez pestek. Oprócz tego można pić jogurt naturalny, kefir, maślankę. Przy czym trzeba pamiętać o uzupełnianiu płynów, należy pić minimum 1,5 litra płynów dziennie (najlepiej woda mineralna niegazowana). Wykluczamy herbatę, kawę, alkohol, soki, dżemy, potrawy tłuste, smażone, wzdymające.
Pozdrawiam.