Czy można wrócić do sportu przy problemach z sercem?

Mam wybuchowy charakter i bardzo łatwo się denerwuje. Zauważyłam, że kiedy nawet podświadomie czegoś się przestrasze lub czymś przejme mimo, że nie czuję żadnego lęku to wszystko odczuwa moje serce. Zazwyczaj bardzo przyśpiesza tak z 75 do max 120 uderzeń. Stwierdzono u mnie lekką nerwicę, biorę bloker ale jedynie połówkę 2,5mg raz dziennie. Pomaga. Czy mogę wrócić do sportu normalnie z takim wrażliwym na bodźce nerwowe sercem? Mam słabą kondycję, chciałabym poprawić mój puls. Czy to bezpieczne?

Witam,
generalnie sport jest tu czynnikiem umożliwiającym zdrowe rozładowanie napięć,jeżeli więc znajduje Pani w sobie motywację i niekoniecznie przymus wyścigu z innymi,zachęcam do ruchu.Równocześnie mozna pod okiem fachowca przepracować problemy powodujące wybuchowość i nauczyć się reagować na nie inaczej,po namyśle.Najczęściej bowiem wybuch jest skutkiem zbyt długiego milczenia w trudnych momentach i przetrzymywaniem napięcia w sobie,aż "przebierze się miarka".
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry. Jeżeli chce Pani wrócić do pełnej równowagi, również pozwalającej na odstawienie farmakoterapii, zachęcam do podjęcia pracy z psychologiem. W młodym wieku efekty są dużo szybsze ze względu na dużą elastyczność osobowościową. Warto wypracować sposoby radzenia sobie ze stresem i poczuć pełnię życia;) Pozdrawiam.