Czy można wyczuć torbiel?

W prawej piersi wyczuwam pod palcami coś twardego. Sprawdziłam w opisie ostatniego badania USG (kwiecień 2010), że w tym miejscu znajduje się torbiel wielkości ok. 1,5 cm. Prawdę mówiąc, sądziłam, że torbiel to "torebka" wypełniona płynem - zatem powinna być miękka. Czy torbiel może być wyczuwana palcami jako twarda półkula?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Istnieje prawdopodobieństwo, że wyczuta przez Panią zmiana to opisana w badaniu torbiel. To jak wyczuwamy daną zmianę uzależnionie jest od jej morfologii. W przypadku torbieli jest to grubość ściany oraz substancja, którą jest wypełniona. Nie zawsze musi to byc płyn o rzadkiej konsystencji.

Jeżeli ma Pani obawy co do swojego zdrowia, warto wykonać powtórne badanie USG.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl