Czy można wyjść do domu tego samego dnia po zabiegu w narkozie?

W lipcu będę miał zabieg usunięcia torbieli włosowej. Nie jest ona duża, więc cała procedura nie będzie długo trwała. Jednak zabieg będzie wykonywany w znieczuleniu ogólnym a mimo to na dokumentach ze szpitala jest napisane, że wszystko zostanie wykonane w trybie jednodniowym. Stąd moje pytanie, czy jest to możliwe, żeby po zabiegu pod narkozą zostać tego samego dnia wypisanym do domu?

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, jest to możliwe. Musi Pan oczywiście dokładnie to umówić z lekarzem , który będzie wykonywał zabieg i z anestezjologiem, to do nich należy decyzja. Oczywiście proszę pamiętać, że po takim zabiegu ze znieczuleniem nie wyjdzie Pan od razu, będzie Pan musiał trochę czasu poleżeć pod obserwacją, czy wszystko jest w porządku.