Czy można wykonać badania odnośnie wad wrodzonych przed zajściem w ciążę?

Witam! Czy przed zajściem w ciążę można wykonać jakieś badania ( jakie?), które określą prawdopodobieństwo urodzenia zdrowego lub chorego dziecka. Czy przed zajściem w ciążę można zrobić badania odnośnie wad wrodzonych, np zespół Downa?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by przed zajściem w ciążę wykonać badania, które określałyby prawdopodobieństwo urodzenia zdrowego lub chorego dziecka. Można jednak przygotować się do ciąży, co zwiększa szansę na urodzenie zdrowego dziecka.