Czy można wykonać hipnozę na 15-latce z zaburzeniami opozycyjno-buntowniczymi?

Witam. Czy można poddać hipnozie 15-letnią córkę?Leczy się w związku z zaburzeniami opozycyjno-buntowniczymi.Nie chce z nikim rozmawiać ani współpracować.Dokonuje samookaleczeń i grozi samobójstwem.Jest zamknięta w sobie i nie wiadomo,co jest przyczyną jej destrukcyjnych zachowań.Jako matka nie mam już pomysłu jak jej pomóc.Terapia psychologiczna nie wchodzi w grę,bo nie daje się doprowadzić. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry. Proszę zwrócić się do psychologa, ale nie z córką, tylko Państwo jako rodzice. W ramach konsultacji wychowawczych lub poradnictwa psychologicznego będziecie Państwo w stanie odpowiednio postępować z dzieckiem (bo tak należy spojrzeć na 15-latkę), którego sytuacja zależy przede wszystkim od uzyskanego wsparcia i dojrzałości kompetentnych rodziców/opiekunów. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam, rozumiem że czuje Pani trudność w znalezieniu sposobu pomocy dla córki. Warto skorzystać z terapii rodzinnej (np. nurt terapii systemowej), pozwalającej na poprawę komunikacji i relacji między dziećmi i rodzicami, warsztatów umiejętności rodzicielskich. W przypadku kontaktu indywidualnego, w pracy z młodzieżą sprawdza się również terapia TSR bazująca na zasobach. Napisała Pani że córka nie chce korzystać z pomocy psychologa, a w procesie zmiany ważna jest motywacja. Jeżeli myśli Pani w związku z trudnościami o hipnozie: http://www.p-i-e.pl/psychoterapia-1/
Pozdrawiam serdecznie