Czy można wykonać koronę na ząb?

Witam. Noszę aparat ortodontyczny na dolny łuk. Chciałam założyć także na górę ale po drodze miałam reendo gornej2, dentysta polecił wykonanie wkładu koronowo-korzeniowego. Moje pytanie brzmi: czy wykonam taki wkład teraz czy po zakończeniu leczenia ortodontycznego będę mogła na ten ząb wykonać koronę? Czy ten wkład to wytrzyma? Wykonanie wkładu i korony tymczasowej odradził mi ortodonta gdyż do korony tymczasowej nie trzymają się zamki. Pozdrawiam

Jeżeli ze względów ortodontycznych można poczekać do zakończenia leczenia to wykonanie pracy protetycznej lepiej zostawić na czas po zdjęciu aparatu.