Czy można wykonać leczenie kanałowe?

Aktualnie mam aparat na zębach i dolna szóstka na której mam założony zamek wymaga leczenia kanałowego. Czy jest to możliwe do wykonania z tym zamkiem na niej ? Czy najpierw ortodonta musi mi uwolnić 6 z zamka ?

Na ogół nie trzeba zdejmować zamka z zęba leczonego kanałowo. Czasem jednak jest problem z wykonaniem końcowego wypełnienia (plomby). Odkłada się to do momentu zdjęcia aparatu lub zdejmuje się na chwilę drut i ewentualnie zamek. Pozdrawiam