Czy można wykonać łyżeczkowanie podczas miesiączki?

Za 4 dni mam mieć łyżeczkowanie z powodu polipów lub polipa i mięśniaka. Jednocześnie zaczęłam brać pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Mam już okres jakieś 2 tygodnie. Lekarz mówił, że jeżeli przesunie się miesiączka to mam przesunąć datę łyżeczkowania, natomiast ja wolałabym tego nie odwlekać, bo krwawienie mam obfite ze skrzepami i nie zapowiada się żeby chciało się skończyć i jednocześnie mam bardzo bolesne miesiączki, a mam nadzieję, że zabieg mi pomoże. Czy lekarz może odmówić łyżeczkowania z powodu okresu? Mam nadzieje, że nie bo on może mi się i nie skończyć, tylko nałożyć z następną miesiączką i to może trwać tak 3 miesiące, bo tyle ponoć trwają różne skutki uboczne brania tabletek. Poza tym ciągle mnie boli brzuch i chcę mieć to wszystko już za sobą.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Teoretycznie zabieg łyżeczkowania może zostać wykonany jest w czasie krwawień miesiączkowych. Praktycznie jednak robi się to tylko w wyjątkowych przypadkach. Zdecydowanie preferowane jest wykonanie zabiegu w okresie pozamiesiączkowym, tak jak zalecił Pani lekarz. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem by ustalić odpowiednią datę biorąc pod uwagę zarówno miesiączkę jak i plamienia śródcyklowe, które towarzyszą zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych z pierwszych opakowań.