Czy można wykonać rezonans magnetyczny przy moście chromowo-niklowo-kobaltowym na zębach?

Witam. Mam na zębach most chromowo-niklowo-kobaltowy i skierowanie na rezonans magnetyczny.Czy wykonanie tego badania w takiej sytuacji jest możliwe?Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie,

To zależy jakiej części anatomicznej badanie MRI będzie wykonane. Implanty, mosty etc, dentystyczne są przeciwwskazaniem względnym do wykonania badania MRI. Oznacza to, że badanie może być wykonane po wcześniejszej konsultacji z lekarzem zlecającym badanie lub radiologiem w Pracowni MRI, która ma to badanie wykonać.
Dlatego proszę skonsultować Pani obawy, wątpliwości z lekarzem zlecającym badanie lub radiologiem w Pracowni MRI.

Pozdrawiam.