Czy można wykonać test obciążenia glukozą 75 g bez testu obciążenia glukozą 50 g?

Witam serdecznie, jestem w 27 tygodniu ciąży. Dostałam skierowanie tylko na test obciążenia glukozą 75 g. Wcześniej nie dostawałam żadnego skierowania od swojego lekarza prowadzącego na test obciążenia glukozą 50 g. Czy te badanie jest prawidłowe, czy najpierw trzeba zrobić obciążenie 50 g?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

u kobiet w ciąży, dotychczas zdrowych, jako test przesiewowy wykonuje się test z obciążeniem 50 g glukozy, a w przypadku nieprawidłowego wyniku należy wykonać test klasyczny, tzn. z 75 g. Nie znam Pani historii choroby, więc trudno mi oceniać postępowanie lekarza.

Pozdrawiam