Czy można wyleczyć aftę bez użycia leków typu Dentosept?

Mam problem z aftami w jamie ustnej. Pojawiają sie u mnie ok 2-3 w ciągu miesiąca, czasem nawet 3 jednocześnie. Aktualnie afta pojawiła się w okolicy gardła, co wywołuje u mnie ogromny ból nawet przy piciu. Dodatkowo towarzyszy temu opuchnięcie i ostry ból gardła. Można wyleczyć to troszkę szybciej niz za pomocą leków typu dentosept?

przyczyny aft są różne i trzeba je zdiagnozować. z mojego doświadczenia wynika że dentosept wogóle nie przyspiesza gojenia. Ważne jest leczenie przyczyny aft a nie tylko gojenie, to trudny problem