Czy można wyleczyć nerwicę lękową?

Witam, 4 lata temu zdiagnozowano u mnie nerwice lękowa.. Czy jest jakaś szansa że kiedykolwiek się wylecze? Że będę żyła bez leków? Czytam fora internetowe i wszędzie pisze ze to choroba przewlekła, z którą ludzie muszą się pogodzić. Nie chcę tak żyć.. Pragnę być zdrowa jak kiedyś. Dodam że od pół roku chodzę na psychoterapię, są lepsze i gorsze dni. Ale skoro biorę leki i chodzę na terapię dlaczego tak cierpię?

Dzień Dobry Pani,

Potwierdzam, że nerwica lękowa jest jednostką chorobową przewlekła, leczenie jest procesem, wymagającym przede wszystkim czasu, cierpliwości, zaangażowania i aktywnej współpracy z terapeutą.

Wyleczenie jest możliwe!

Życzę Pani pomyślności w codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com