Czy można wyleczyć nerwicę natrectw?

Dzień dobry. Od 2003 r. choruje na nerwicę natręctw. Obecnie biorę  lek z grupy SSRI i zamierzam skorzystać z terapii poznawczo-behawioralnej. Proszę powiedzieć czy jest szansa wyjść z tej choroby i jeśli Pan doktor zna jakiegoś dobrego psychologa prowadzącego ta terapię to proszę o kontakt i również proszę powiedzieć jaki obecnie jest najlepszy lek na tę dolegliwość.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

OCD można skutecznie leczyć. Najbardziej skuteczne jest podejście zintegrowane, czyli jednoczesna psycho- i farmakoterapia. W leczeniu farmakologicznym stosuje się leki przeciwdepresyjne z grupy SSRI w dawkach większych niż w leczeniu depresji. Skuteczność różnych preparatów z tej grupy jest porównywalna.
Listę licencjonowanych psychoterapeutów poznawczo-behawioralnych można znaleźć w internecie.

Z pozdrowieniami