Czy można wyleczyć silną depresję?

Jak leczyć stupor depresyjny chory od kilku lat bierze leki antydepresyjne których zmienić się już nie da bo brał wszystkie możliwe obecnie nie Ma z nim kontaktu leży w jednej pozycji i Gapi się w sufit był też szpital i elektrowstrzasy po których były straszne skutki uboczne zaniki pamięci itp więc lekarze już tego nie polecają

Dzień Dobry,

Dziękuję za kontakt i za zaufanie :)

Proszę przyjąć ode mnie wyrazy rozumienia (tak, jak potrafię)
z powodu chwilowej niemożności, efektywnej pomocy specjalistycznej, z powodu stuporu depresyjnego, jako najcięższej postaci stanu depresyjnego.

Trochę przewrotnie..., nie zaszkodzi, a może pomóc.

Zachęcałabym do wprowadzenia/poeksperymentowania, paradoksalnie czegoś nowego, np. wprowadzenia czegoś, co wcześniej (jeszcze przed zachorowaniem) Osoba chorująca lubiła np. określone zapachy, muzyka - chodzi o skojarzenia i przywołanie pewnych doznań z przeszłości...po to, by odwrócić stan status quo.

Zachęcałabym również do podjęcia terapeutycznego dotyku,
który to ma właściwości mocno leczące.
Bo czyż nie jest tak, że najczęściej Człowiek (szczególnie chory) podświadomie pragnie dotyku?

A jak jest ze suplementacją, szczególnie chodzi o:
* magnez (jak najwięcej magnezu w magnezie)
* witaminę B1 (Tiamina)
* witaminę B2 (Ryboflawiny)
* witamine B6
* witaminę B12
* selen
* kwas foliowy

Deficyt wielu witamin, szczególnie z grupy witamin B, oraz selenu,
często przejawia się w postaci zaburzeń sfery psychicznej (do rozważenia - tylko w porozumieniu z Lekarzem prowadzącym).

Podsumowując..., czasami nie wiemy, co może zafunkcjonować..., czasami proste metody potrafią zadziałać..
Proszę próbować.

Skuteczną metodą okazuje się dzisiaj terapia elektrowstrząsami,
w przypadku ciężkich depresji, kiedy inne metody zawodzą.
Jednak, z opisu wynika, że z niepożądanymi skutkami ubocznymi..

Życzę Państwu Tego, Co jest teraz najbardziej potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605