Czy można wyleczyć trądzik czymś innym jak tabletki antykoncepcyjne u osoby z wysokim poziomem testosteronu?

Witam, zmagam się z trądzikiem od wielu lat do tej pory udało mi się ustalić że przyczyną mojego trądziku prawdopodobnie jest zbyt wysoki poziom tostosteronu. Endokrynolog zalecił stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, co pomogło. Niestety po ich odstawieniu problem powraca... moje pytanie brzmi czy mogę wyleczyć trądzik w inny sposób? Nie chciała bym zażywać antykoncepcji całe życie, tym bardziej że planuje zajść w ciążę.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja lekarza endokrynologa i dermatologa i poszukiwanie przyczyny