Czy można wyleczyć zgryz otwarty i tyłozgryz?

Mam pytanie do stomatologa ortodonty. Problem polega na wysuniętych zębach ponad linie szczęki i brody co daje efekt wybrzuszenia na twarzy. Mam również zgryz otwarty i delikatny tyłozgryz. Pytanie brzmi, czy da się wyleczyć te wady?

Witam serdecznie,
Wady ortodontyczne są bardzo zróżnicowane i ich leczenie jest zależne od wielu czynników. Przede wszystkim, trzeba ocenić przyczynę wady i odpowiednio zaplanować leczenie. Zdecydowaną większość wad można wyleczyć za pomocą leczenia ortodontycznego, czasem jednak konieczne jest połączenie ortodoncji z zabiegiem z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej.

Koniecznie przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego, należy najpierw wyleczyć wszystkie stany zapalne w jamie ustnej (m.in. próchnicę).

Następnie należy udać się na konsultację ortodontyczną, w celu oceny pana konkretnego przypadku i dobrania odpowiedniego leczenia.