Zapytaj lekarza

1 , 0 1 4 , 0 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można wypić alkohol przy stosowaniu leku Trittico?

Biorę lek trittico CR 150mg na problemy ze snem związane ze stresem na studiach, przyjmuje 2 godziny przed snem 1/3 tabletki i chciałam zapytać, czy mogę napić się 1 piwo max 2, oczywiście nie codziennie, chodzi mi o jednorazowe wyjście z przyjaciółmi. Jeśli tak, to czy mam w ten dzień przyjąć 1/3 tabletki czy jej wtedy nie przyjmować?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Witam, nie piłbym alkoholu biorąc jednocześnie tabletki nasenne. Poza tym jeżeli jest Pani poddana działaniu stresu, to trzeba ten stres zredukować metodami psychoterapeutycznymi. Np. trening autogenny. Stosujęc tę metodę, będzie Pani zasypiała bez tabletek. Jeżeli nic Pani nie zrobi w kierunku redukcji stresu to następstwa tego mogą być groźne:

http://psychotherapie-live.de/data/documents/STRES-zabija-akt..pdf

https://www.instagram.com/p/BP74lHLguGD/?taken-by=mentalguru

Pozdrawiam

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
umów wizytę 0

Witam Panią. Odradzam picie alkoholu i przyjmowanie leków. Każdy organizm jest indywidualnością i może różnie reagować. Interakcja leku z alkoholem może być groźna dla zdrowia i/lub życia. W czasie przyjmowania leku odradzam kontakt z alkoholem. Dodam, że przyjmowanie leków powinno być konsultowane z lekarzem (nic Pani nie napisała o kontakcie z lekarzem). Pozdrawiam Panią http://piotrantoniak.pl/

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety