Czy można wziąć trzy tabletki antykoncepcyjne na raz?

Witam! Zażywam trzeci miesiąc tabletki antykoncepcyjne. Jestem na wyjeździe i zapomniałam zabrać ze sobą opakowania, które już rozpoczęłam. Przyjęłam 5 tabletek, ostatnią w środę. będę miała dostęp do tabletek z powrotem dopiero w niedzielę. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Wziąć w niedziele 3 tabletki na raz? Zrobić 7-dniową przerwę, czy jest inne rozwiązanie? Czy w związku z tym do niedzieli powinnam dostać okres? (Przeważnie dostaję go w ciągu dwóch dni od przyjęcia ostatniej tabletki.)

Witam serdecznie!
W przypadku pominięcia więcej niż dwóch tabletek w pierwszym tygodniu blistra. W konsekwencji należy zdawać sobie sprawę, iż istnieje duże ryzyko, że doszło lub dojdzie do owulacji. W obecnej sytuacji nie należy brać kilku tabletek na raz. Taki postępowanie może jedynie narazić Panią na wysokie ryzyko skutków niepożądanych tabletek. Obecnie proszę kontynuować normalne zażywanie tabletek, zabezpieczając się dodatkowo prezerwatywą przez co najmniej tydzień. Optymalnie byłoby stosować dodatkową formę zabezpieczenia przez cały bieżący cykl.
Pozdrawiam.
PS. Dopuszczalne jest przyjęcie 2 tabletek jednocześnie. W Pani przypadku oznacza to przyjęcie w niedzielę tabletki z soboty oraz niedzieli.
A.S.