Czy można zacząć przyjmować tabletki 9 dnia cyklu?

Witam ;) Mam pytanie. Czy jak zacznę brać tabletki N*** 9 dnia cyklu, to od kiedy będę w pełni chroniona? Jestem 3 dzień po okresie. W ulotce jest napisane, żeby zacząć brać je 1 dnia cyklu lub 2-5 dnia i wtedy dodatkowo się zabezpieczać przez tydzień. Niestety, nie miałam takiej możliwości.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Właściwym postępowaniem w Pani przypadku będzie rozpoczęcie stosowania tabletek w pierwszym dniu kolejnej miesiączki. Do tego momentu proponuję inne zabezpieczenie, np. prezerwatywy.