Czy można zajść w ciążę 2 dni po okresie?

Witam. Czy można zajść w ciążę dwa dni po okresie, z płynu ejakulacyjnego (dosłownie kilka włożeń) nie było wytrysku. 2 dni po tym wystąpiły u mnie plamienia i boli mnie brzuch. 3 dni po plamieniach zrobiłam test - wyszedł negatywny. Czy mogę być w ciąży? Dlaczego wystąpiły plamienia i ból brzucha?

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobieństwo jest raczej niskie, ale nie można go określić jako zerowe, Plamienia i bóle brzucha mogły wynikać z wielu powodów. Proponuję poczekać do planowej miesiączki, w razie jej braku proponuję wykonać test ciążowy. Jeżeli krwawienie nasila się lub/i występują bóle brzucha konieczne jest badanie lekarskie i proszę udać się do ginekologa.