Czy można zajść w ciążę będąc dziewicą?

Dzien dobry, jestem kobietą, a raczej dziewczyną, od paru dni mam bóle w podbrzuszu. Przypominają one te miesiączkowe, więc wydaje mi się, że występują one z tego właśnie powodu, chociaż okres powinnam dostać dopiero za tydzień. Nie mam regularnej miesiączki, często mi się zmienia długość cykli, być może dlatego, że mam dopiero 15 lat. Dodam też, że cztery dni temu wróciłam z wakacji. Nie martwiłabym się tym tak bardzo, gdyby nie wydawało mi się, że jestem w ciąży. Jestem dziewicą, ale czytałam, że to możliwe. Nie wydaje mi się, żeby mój chłopak przez przypadek mnie zapłodnił za pomocą palca, bo nie wydaje mi się, żeby miał styczność ze spermą, przynajmniej nic mi o tym nie powiedział. Nie mogę się go o to spytać, bo nie jesteśmy już razem. Jeżeli jestem w ciąży byłby to początek 3 miesiąca, a przez cały ten okres miesiączka występowała normalnie, oprócz tego nie miałam żadnych szczególnych objawów z wyjątkiem lekkiego bólu piersi i przebarwienia brodawek, no i teraz te bóle podbrzusza. Robiłam 4 testy ciążowe i wszystkie wyszły negatywnie. Moje pytania brzmią tak: czy te bóle mogą być objawem ciąży? Czy w ogóle mogę być w ciąży czy to tylko urojenia spowodowane strachem? Bardzo się stresuję, bo jestem jeszcze młoda i przez to, że moja mama urodziła mnie jako 17-latka, panicznie boję się ciąży. Czy to możliwe, że mam bóle miesiączkowe na kilka dni przed okresem? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

nieregularne miesiączki są normą w Twoim wieku. Bóle w podbrzuszu mogą występować przed krwawieniem miesięcznym. Na podstawie informacji, ktróre przedstawiłaś w pytaniu, ciążę można praktycznie wykluczyć - nie doszło do wprowadzenia nasienia do pochwy, ponadto wystąpiło kilka cykli miesięcznych z krwawieniem miesiączkowym. Potwierdzają to również kilkukrotnie wykonane testy ciążowe - prawdą jest, że ich wiarygodność nie jest 100%, jednak w obliczu przedstawionych faktów, potwierdzają cały obraz sytuacji. W świetle historii mamy zrozumiały jest Twój niepokój, który może nasilać wspomniany ból. W przeciągu kilku dni prawdopodobnie wystąpi menstruacja.

Pozdrawiam