Czy można zajść w ciążę po 1,5-minutowym stosunku bez wytrysku?

Kochałem się z moją dziewczyną bez zabezpieczenia. Po prostu to było jakies 1,5 minuty, i co chwilę sprawdzałem czy wszystko okej. Nie doszło do wytrysku i preejakulat też raczej się nie wydzielił. W ogóle co to jest ten preejakulat? Miała mdłości, ale tylko 2-3 dni i to tak w kratkę i popołudniu. Niedługo zbliża się jej miesiączka i boimy się, że zaszła w ciążę. Wiemy, że nie, ale i tak się boimy. Nie wiemy, kiedy ma dni płodne i niepłodne, ale to było zaraz po ustąpieniu miesiączki, następnego dnia, to raczej dni niepłodne.Czy możliwe, żeby zaszła w ciążę? Proszę o odpowiedź szybką!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Preejakulat to wydzielina wydostająca się z męskiej cewki moczowej w wyniku podniecenia płciowego przed wytryskiem nasienia. Mogą się w niej znajdować plemniki, a co za tym idzie, może spowodować zapłodnienie. Preejakulat może pojawić się w każdym momencie współżycia (nawet po kilku minutach pieszczot).

KAŻDY stosunek bez zabezpieczenia może skutkować ciążą.

Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie wizyta u ginekologa (proponuję wcześniej wykonać test ciążowy).