Czy można zajść w ciążę po kontakcie z palcami ze spermą?

Obawiam się ze jestem moge byc w ciazy. Dotykal mnie chlopak tam palcami,nie wiem czy byla na nich sperma.Okres dostalam 3 dni pozniej choc powinam 1 dnien. Ale odbylam w tym czasie daleka podroz.nie mam objawow,ale boje sie ciazy.(testy dwa byly negatywne)

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Prawdopodobieństwo ciąży w takiej sytuacji jest minimalne. W celu utwierdzenia się, że nie jest Pani w ciąży proponuję wykonać kolejny test ciążowy za kilka dni.