Czy można zajść w ciążę po stosunku 1.5 min bez wytrysku?

Kochałem się z moją dziewczyną bez zabezpieczenia. Po prostu to były jakieś 1.5min i co chwilę sprawdzałem czy wszystko ok. Nie doszło do wytrysku i preejakulat też raczej się nie wydzielił. W ogóle co to jest ten preejakulat?

Miała mdłości ale tylko 2-3 dni i to tak w kratkę i po południu. Niedługo zbliża się okres jej miesiączki i boimy się, że zaszła w ciążę, wiemy że nie ale i tak się boimy. Nie wiemy kiedy ma dni płodne i niepłodne, ale to było zaraz po ustąpieniu miesiączki następnego dnia, to raczej dni niepłodne.
Proszę o odpowiedź szybką!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Rzeczywiście, w czasie kiedy doszło do zbliżenia, najprawdopodobniej dziewczyna była w okresie niepłodnym. Stosunek przerywany nie jest jednak skuteczną metodą antykoncepcji.
Preejakulat to wydzielina, która wydostaje się z męskiej cewki moczowej podczas stosunku, mając za zadanie zwiększenie poślizgu. Nie jest do końca udowodnione, że zawiera on plemniki. Radzę odczekać spokojnie do terminu spodziewanej miesiączki i w razie nie pojawienia się jej, wykonać test ciążowy. Szczerze wątpię jednak, by był pozytywny.

Pozdrawiam serdecznie!