Czy można zajść w ciążę po zażyciu tylko sześciu tabletek od pierwszego dnia okresu?

Witam. Pierwszego dnia okresu zaczęłam zażywać pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Po szóstej tabletce (21 w opakowaniu) z pewnych względów musiałam przerwać ich stosowanie. Czy istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w ciągu najbliższych dni płodnych, jeśli nie stosowało się żadnych innych zabezpieczeń? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie wiem, co Pani rozumie przez "najbliższe dni płodne". Podczas dni płodnych można zajść w ciążę (jak zresztą sama nazwa wskazuje), więc odpowiedź może być tylko twierdząca. Jeśli jednak Pani pyta, czy owulacja wystąpi w danym cyklu tego dnia "co zawsze", to szczerze mówiąc, trudno powiedzieć. Tabletki, które Pani przyjęła, niewątpliwie rozchwiały Pani własną produkcję hormonów, zatem wskazanie konkretnego dnia owulacji jest raczej trudne. Tym niemniej nie widzę powodów, dla których nie miałaby ona w końcu wystąpić. Jeśli będzie Pani odbywać niezabezpeczone stosunki seksualne w czasie owulacji, to do zaplodnienia może dojść.