Czy można zajść w ciążę podczas pieszczot, gdy doszło do wytrysku, ale partner miał spodnie a partnerka majtki z przewiewną wkładką?

Chciałam się zapytać, czy istnieje możliwość zajścia w ciążę, gdy sytuacja miała miejsce podczas pieszczot, a partner miał na sobie spodnie, ale partnerka tylko majtki z przewiewną wkładką i doszło do wytrysku. Jeszcze jedno pytanie. Ponieważ dopiero mam zacząć brać tabletki hormonalne, czy zastosowanie prezerwatywy wystarczy na skuteczną ochronę czy lepiej poczekać, aż zacznę brać hormony i stosować prezerwatywy? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ani majtki ani spodnie nie stanowią zabezpieczenia takiego, jak prezerwatywa. Jeśli sperma mogła znaleźć się w okolicy przedsionka pochwy, teoretycznie mogło dojść do zapłodnienia.
Prezerwatywa jest jedną z najskuteczniejszych metod antykoncepcyjnych, choć nie dorównuje skuteczności tabletkom.