Czy można zajść w ciążę stosując tabletki antykoncepcyjne i prezerwatywy jednocześnie?

Witam, od kilku miesięcy kocham się ze swoim chłopakiem, biorę tabletki antykoncepcyjne S***, czasami kochamy się w gumce, mój chłopak nigdy we mnie nie skończył, okres zawsze dostaję regularnie na 4. dzień w 7-dniowej przerwie. W tym miesiący również dostałam, miałam dwa dni normalnie, a na 3.-4. dzień lekkie plamienie, szczególnie przy oddawaniu moczu miałam strasznie płynną krew. Bardzo boję się, że zaszłam w ciążę przez te dziwne plamienie, bo przeważnie mam okres 6-7 dni. Robiłam test ciążowy 5 dni przed okresem i wyszedł negatywny. Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ponieważ stosuje Pani antykoncepcję hormonalną, nie dochodzi do wytrysku w pochwie a miesiączki są regularne, ciążę można wykluczyć.

Krwawienie, które Pani opisuje nie jest niepokojące. Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej krwawienia z odstawienia mogą być bardzo skąpe a czasami w ogóle nie występują. Ponadto mogą się pojawiać krwawienia międzymiesiączkowe. Są to dość częste działania niepożądane i nie oznaczają, że doszło do ciąży.