Czy można założyć plastry hydrokoloidowe po operacji?

Dzień dobry, będę miała jutro operację wycięcia woreczka żółciowego metoda lapatroskopową. Czy po wyjściu ze szpitala mogę założyć sobie plastry hydrokoloidowe? Czy dopiero po zdjęciu szwów? Czy wogole nie zakłada się ich na rany szyte?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku wystarczy pielęgnacja rany zgodnie ze wskazówkami, jakie dostanie Pani przy wypisie. Zazwyczaj stosuje się zwykłe opatrunki suche.