Czy można zapisać lek już po jednej wizycie?

Dzień dobry. Dzisiaj byłam pierwszy raz u psychiatry (mam 23 lata). Zapisał mnie na terapię u psychologa, zlecił badania krwi oraz dostałam Bioxetin do wykupienia - raz dziennie 20mg. Mam jednak obawy przed wzięciem tego leku. Czy nie zostałam potraktowana "taśmowo"? Wydawało mi się, że po jednej rozmowie (mogłam o czymś zapomnieć itp.) i przed badaniami nie powinno zapisywać się leków. Krótko o moim problemie: podejrzewam początki depresji, bez żadnych myśli samobójczych itp. jak na razie obniżony nastrój, blokada w kontaktach, brak odczuwania niektórych emocji (prawie nic mnie nie śmieszy, nie mogę się bawić). Czy recepta od lekarza miała tutaj podstawę? Czy można zapisać lek już po jednej wizycie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień Dobry Pani,

Domniemam, że na (tej) pierwszej wizycie, Lekarz przeprowadził z Panią szczegółowy wywiad, co pozwoliło na postawienie diagnozy oraz dobór komplementarnego oraz odpowiedniego dla Pani leczenia (psychoterapia/farmakoterapia).
Efekty Pani leczenia, będą (kontrolnie) monitorowane przez Lekarza, w czasie cyklicznych wizyt.

Z przesłaniem dla Pani tylko satysfakcjonującego samopoczucia,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Kwestia zaufania do lekarza jest bardzo ważną sprawą. Jeżeli jest coś co po wizycie jednak Panią niepokoi, to można spróbować jeszcze skonsultować swoje dolegliwości u innego specjalisty. Warto do takiej wizyty się przygotować, np. spisując na kartce wszystkie pytania i wątpliwości, żeby dawka wiedzy, jaką Pani otrzyma w trakcie wizyty obniżyła lęk i poczucie dezorientacji w swoim stanie zdrowia. Pozdrawiam. www.sferaterapii.pl