Czy można zapobiec krwawieniu po urodzeniu dziecka?

Witam , obecnie jestem w 37 tygodniu ciazy , przy pierwszym porodzie 3 lata temu dostalam krwawienia po urodzeniu corki czego przyczyna byla atonia macicy . Strasznie boje sie powtorki i chcialam zapytac czy mozna temu jakos zaradzic, czy sytuacja musi sie koniecznie powtorzyc i czy ewentualny epidural moze zwiekszyc ryzyko wystapienia krwotoku ? Mieszkam za granica i za duzo sie nie dowiedzialam takze bede wdzieczna za odpowiedz bo przyznam ze bardzo sie denerwuje.Dziekuje .

Lek. Katarzyna Szymczak

Niestety nie ma pani wpływu na przebieg poporodowy, proszę współpracować, słychać poleceń lekarzy, nie nadwyrężać się.
Pozdrawiam