Czy można zaprzestać przyjmowania leków na torbiel jajnika?

Mam torbiel na jajniku wielkosci 2.5 cm, lekarz zapisal mi tabletki Cerazette. Tabletki zaczelam brac od 10 dnia cyklu wg.zalecen lekarza. Juz jesten po 6 tabletkach. Moje pytanie czy moje je odstawic, poniewaz przez te wszystkie dni czuje sie po prostu fatalnie...bol jajnikow, klucie i bol konczych dolnych, a dzisiaj rozdraznienie jak przy okresie. Odstawic tabletki? Nie przyczyni sie to do wzrostu torbiel czy odczekac jeszcze a organizm sie przyzwyczaji do tabletek?

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie zgłosić się do lekarza ginekologa i kierować się jego zaleceniami.