Czy można zarazić się chorobą weneryczną przez seks analny?

Z mężem zawsze kochaliśmy się tradycyjnie dopochwowo. Od dawna przewijał się temat spróbowania seksu analnego i ostatnio nas w końcu poniosło i spróbowaliśmy i to bez zabezpieczenia. Jestem w ciąży, miałam już robione badania na choroby weneryczne przed tym zdarzeniem i byłam totalnie czysta. Mąż nigdy takowych badań nie zrobił i teraz nie mając 100 % pewności czy mąż nie jest nosicielem którejś z chorób , obawiam się czy coś mogło się zdarzyć. Czy ryzyko pod względem chorób wenerycznych jest większe podczas stosunku analnego z jednym partnerem? Czy może się zdarzyć że mąż może być nosicielem i nie zarazić podczas stosunku dopochwowego ale zarazić poprzez stosunek analny? Przepraszam jeśli to wynik mojej ignorancji ale strasznie martwię się o dziecko.

Droga Pani,
w temacie chorób wenerycznych przede wszystkim nie powinniśmy opierać się na domniemaniach, a na pewności. Dlatego zachęcam Panią do tego, by miała Pani pewność, że mąż nie jest nosicielem żadnej choroby wenerycznej. Podejrzenie to za mało, szczególnie, że jest Pani w ciąży, a chorobami wenerycznymi można zakazić się uprawiając również seks oralny i analny. Dziś cały pakiet badań: WZW A, B, C, HIV, kiła, rzeżączka, chlamydia można zrobić za jednym razem, w jedym miejscu, a wynik dostać już po 20-30 minutach. Nie wiem, gdzie Państwo mieszkają, ale w Warszawie, gdzie ja pracuję, można je zrobić np. w Smart Life Clinic przy ul. Filtrowej 62. Pozdrawiam, Radosław Krapiec, psycholog