Czy można zarazić się wirusem HIV po jednym niezabezpieczonym stosunku?

Witam! Mam pytanie. Czy za pierwszym stosunkiem można zarazić się HIV? Miałemstosunek w agencji towarzyskiej bez zabezpieczenia byłem pod wpływem alkoholu. Z rozmowy po stosunku pani twierdziła, że jest zdrowa. Ale mimo wszystko boję się. Po dwóch tygodniach mam objawy przeziębienia, katar, kichanie i zmęczenie. Czy się zaraziłem? Nadmienię, że po treningach wychodziłem na powietrze spocony lub prosto po kąpieli. Proszę o pełna poradę w tej sprawie.

Witam serdecznie!

Niestety nawet jeden niezabezpieczony stosunek z osobą zarażoną może być powodem infekcji. Natomiast bez wykonania badań w kierunku wykrycia wirusa nie da się odpowiedzieć na pytanie czy doszło do zarażenia. W tym celu konieczne jest badanie krwi w celu wykrycia obecności przeciwciał charakterystycznych dla infekcji HIV. Z powodu występowania tak zwanego okienka serologicznego badanie należy wykonać najwcześniej po 4 tygodniach, a ponownie powtórzyć po 3 miesiącach od narażenia. W większych miastach badania te można zrobić w wyznaczonych punktach anonimowo i bezpłatnie.
Natomiast proszę pamiętać, że podczas niezabezpieczonych stosunków seksualnych może dojść do infekcji wieloma chorobami w tym wirusowymi zapaleniami wątroby.

Pozdrawiam