Czy można zareklamować koronę zębową?

Dziś zacementowano mi koronę na implancie (ząb jedynka). Po powrocie do domu zauważyłam, że ząb jest bardziej żółty od zęba obok i ma dziwne bruzdy, które sprawiają, że ząb wygląda na stary i zaniedbany. Koronę wybierałam około miesiąc przed zabiegiem, ale dziś mi jej nie pokazano przed wstawieniem. Na usługę wydałam ogółem 10 tys. złotych. Nie powiedziano mi wcześniej, że nie będę mogła wybielić zebów, nie zaproponowano też takiej usługi przed wyborem korony. Do tego nie usunięto mi kamienia, ani nie oczyszczono zebów, co teraz wydaje mi się absurdalne. Doktor jednak nic o tym nie wspominał, nawet nie zasugerował, żebym wykonała takie zabiegi wcześniej. Czy mogę zareklamować koronę bez ponoszenia dodatkowych kosztów?

Dzień dobry,
myślę, że najlepiej będzie skontaktować się z lekarzem wykonującym koronę i przedstawić mu swoje wątpliwości. W większości sytuacji można taką koronę zdemontować i odesłać do laboratorium w celu zmiany koloru.

pozdrawiam zdrowo :-)
lek.stom. Grzegorz Gdula