Czy można zastosować biopsję mammotoniczną przy wielkości guzka 13 mm?

Podczas mammografi wykryto mi guzek w prawej piersi. Według tarczy zegarowej na godzinie 8.00 guzek o wielkości 13 mm. Czekam na biopsję. Dowiedziałam się o wykonaniu biopsji mammotomicznej. Czy przy tej wielkości guzka może być wykonana ta biopsja? BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNA ZA ODPOWIEDŹ, PONIEWAŻ JESTEM BARDZO ZANIEPOKOJONA. POZDRAWIAM SERDECZNIE.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Według wskazań i zaleceń, do wykonania biopsji mammotonicznej kwalifikuje się bardzo małe, podejrzane zmiany, nie przekraczające 10 mm. Niestety, w Pani przypadku zmiana przekracza 1 cm i nie można będzie wykonać tego rodzaju biopsji.
Proszę cierpliwie i w spokoju poczekać na klasyczną biopsję.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.