Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 0 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można zastosować doraźnie Xanax?

Od roku zażywam Efevelon SR 150mg do uciszenia nerwicy lękowej oraz ataków paniki. Jednakże pozostał mi jeszcze Xanax, po wcześniejszych atakach w miejscach publicznych. Ostatniej nocy dostałam bezdechu i chciałam zapytać, czy w razie ataku w miejscu publicznym, nic by sie nie stalo po zarzyciu xanax 120mg przy ciągym zażywaniu Efevelonu 150mg?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty?

Dzień Dobry Pani,

Trochę nie odpowiadając na Pani pytanie...

Zachęcam Panią gorąco do bardziej holistycznego (całościowego) zadbania o siebie i podjęciu terapii poznawczo-behawioralnej, która pomoże Pani dotrzeć do prawdziwej przyczyny chorowania.i nie spowoduje nawrotów choroby. Natomiast leki jedynie zagłuszają objawy i mają skutki uboczne (niestety).

A trzeba myśleć o komforcie życia nie tylko teraz, ale i później.

Z zachęceniem do podjęcia terapii, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
umów wizytę 0

Witam Panią. Odradzam przyjmowanie leków na własną rękę. Odpowiednią osobą do zadanego przez Panią pytania jest lekarz prowadzący zlecający w Pani przypadku farmakoterapię. Jest to osoba, która zna Pani historię choroby a jednocześnie potrafi rozstrzygnąć o skuteczności leku i czy dwa leki nie wejdą w interakcję w sposób, który może Pani zagrażać. Jednocześnie ponieważ Pani post jest o uciążliwych dla Pani objawach i o przyjmowanych lekach zachęcam Panią do skorzystania z pomocy psychologicznej. Połączenie farmakoterapii i psychoterapii może przynieść Pani znaczącą poprawę. Pozdrawiam Panią http://piotrantoniak.pl/

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety