Czy można zastosować plastry antykoncepcyjne tuż przed samym krwawieniem miesiączkowym?

Witam!
Chciałabym się dowiedzieć czy można zastosować plastry antykoncepcyjne tuż przed samym krwawieniem miesiączkowym, czyli jeszcze w czasie plamień poprzedzających okres?

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Plamienia, które występują wcześniej niż miesiączka, czyli tzw. plamienia międzymiesiączkowe nie są zjawiskiem fizjologicznym, dlatego proponuję przed rozpoczęciem antykoncepcji hormonalnej zdiagnozowanie tych plamień, zaczynając od rutynowej wizyty u ginekologa.

Jeżeli natomiast każda miesiączka, zaczyna się od plamień, a zaraz po niej następuje normalne krwawienie, można zacząć stosowanie plastrów antykoncepcyjnych właśnie od tego dnia, uznając go za pierwszy dzień miesiączki.

Tutaj znajdzie pani artykuł o plastrach antykoncepcyjnych.

Serdecznie pozdrawiam!