Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 8 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plavix i Polocard 150 mg stosowane razem

Witam, mam pytanie dotyczące jednoczesnego stosowania leków Plavix i Polocard. Mianowicie czy można zażywać Polocard 150 mg i Plavix 75mg 1x dz rano po założeniu stentu na tętnicy podobojczykowej? Czy to nie za duża dawka? I czy to nie przeszkadza, że Plavix i Polocard stosowane są jednocześnie? Martwię się zawsze przed stosowaniem dwóch tak silnych preparatów w jednym momencie, aczkolwiek rozumiem, że założenie stentu na tętnicy podobojczykowej to poważny zabieg, więc pewnie wymaga też silnych leków. Wolę jednak dopytać czy jednoczesne stosowanie leków Plavix i Polocard mi nie zaszkodzi? Czy te preparaty mogę bez obaw stosować każdego dnia, zgodnie z zaleceniami? I chciałbym jeszcze zapytać czy mogą wystąpić jakieś niepożądane skutki uboczne, które byłoby oznaką, że jednak lepiej te leki odstawić i skontaktować się z lekarzem? Z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości.
MĘŻCZYZNA, 49 LAT ponad rok temu

Antybiotyk

W dzisiejszych czasach antybiotyki co raz częściej stają się lekami doraźnymi, tracąc przez to swe pierwotne zastosowanie. My zaś uodporniamy się na nie, a dzieci tracą swą odporność. Kiedy więc stosować antybiotykoterapię? Na to pytanie odpowiada prof. Adama Jankowskiego.

Witam. Po założeniu niektórych rodzajów stentów nie tylko można, ale również bezwzględnie należy stosować dwa leki przeciwzakrzepowe - plocard i plavix. W znaczącym stopniu zmniejsza to bowiem ryzyko rozwoju zakrzepicy w stencie. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy