Czy można zdawać prawo jazdy mając schizofrenię?

Dzień dobry od 6 lat choruje na schizofremie biorę reguralnie leki czy mogę zdawać na prawo jazdy kategorii B

Lek. Michał Lenard

Samo rozpoznanie schizofrenii nie stanowi przeciwwskazania do zdawania egzaminu na prawo jazdy. Swoją opinię na ten temat powinien wyrazić Pani psychiatra, ale jeżeli jest to leczona, dobrze kontrolowana choroba, to nie powinno być przeciwwskazań. Pozdrawiam!