Czy można złamać nos bez krwotoku?

Kilka dni temu uderzyłam się w nos - tak jakby od dołu , nie było to silne uderzenie , nie wystąpiło żadne krawienie ani ból... usłyszałem natomiast coś jakby chrupnięcie i zauwazylem ze delikatnie obnizyl mi sie czubek nosa i tak trochę się jakby zgarbil... czy to moze byc zlamanie nosa jesli nie wystapily zadne krawienia itp ? Czy nos wroci do poprzedniego kształu?

Lekkie urazy tej okolicy nie powodują złamań kości nosa bo tam nie ma kości tylko chrząstka. Chrząstką jest sprężysta i łamie się tylko przy dużych urazach. Pewnie miałaś taki nos tylko teraz zaczęłaś mu się dokładniej przyglądać.