Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 5 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Domowe sposoby na bolący ząb

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk Stomatolog

zmiana kształtu zębów jest możliwa po zakońćzeniu leczenia albo poprzez przebudowę estetyczną kompozytem lub metodami protetycznymi - należy uwzględnić to w planie leczenia ortodontycznego planując odpowiednią ilość miejsca - najprawdopodobniej będzie potrzebne powiększenie dwójek pozdrawiam lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Korygowanie i konturowanie kształtu zębów to sposób na poprawę estetyki u osób z ukruszonymi, pękniętymi i nierównymi zębami. Jest to jeden z niewielu zabiegów, który może być wykonany podczas jednorazowej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Jest to bezpieczny i zachowawczy zabieg, który nie osłabia zębów ponieważ korekcja kształtu ograniczone są do małych zmian lub są połączone z licówkami pełnoceramicznymi lub technikami bondingu. Zabiegowi może zostać poddany każdy, kto marzy o równym uzębieniu. Niekiedy poprzez zaledwie niewielką zmianę można uzyskać zaskakujące efekty. Korygowanie i konturowanie wykonuje się u osób ze zdrowymi i wyleczonymi zębami. Konturing po dokładnym zbadaniu zębów i rozpoznaniu wszelkich niedoskonałości stomatolog rozpoczyna konturing. Jest to zabieg korygujący polegający na zmianie długości lub kształtu zęba poprzez zeszlifowanie. Zębom nadaje się odpowiedni kształt, a małe wady są korygowane, całkowicie lub minimalizowane. Wykonuje się to specjalnymi wiertłami diamentowymi, krążkami ściernymi i gumkami. Specjalne paski diamentowe są stosowane w punktach stycznych aby osiągnąć doskonały efekt w przestrzeniach międzyzębnych. Następnie zęby są wygładzane i polerowane. Bonding polega na ukryciu wszelkich naturalnych i nabytych wad na powierzchni szkliwa poprzez nałożenie cienkiej warstwy kompozytu na powierzchnię zębów. Po wyborze odpowiedniego koloru, nakłada się kompozyt wstępnie kształtując powierzchnię. Lampą polimeryzacyjną utwardza się kompozyt, a cała powierzchnia jest potem wygładzona i wypolerowana.

0

Oczywiście. Zaraz po zakończonym leczeniu ortodontycznym może Pan rozważyć korektę za pomocą materiałów kompozytowych lub metod protetycznych - założenie korony lub licówki – są to najlepsze metody korygowania kształtu zębów, usuwają dysproporcje, nierówności, przykrywają przebarwienia, a przy tym dają bardzo naturalny efekt. Licówki porcelanowe to najwyższa klasa licówek, są trwałe, wysoce estetyczne oraz mniej inwazyjne. Jeśli problemem są jedynki, to można je także spiłować, ale to wiąże się z ingerencją w tkanki twarde i aby ich niepotrzebnie nie ruszać, można założyć licówki odpowiednio większe na sąsiadujące zęby. To zmniejszy ogólną dysproporcję i zapewni spójny efekt. Na ostateczne rozwiązanie najlepiej zdecydować się po wizycie u stomatologa (najlepiej specjalizującego się w stomatologii estetycznej), który na żywo lepiej będzie mógł dobrać metodę korekty.

Pozdrawiamy, https://stankowscy.com.pl/ https://www.facebook.com/badzbystry

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy