Czy można zmniejszyć wydzielinę spływającą po gardle?

PROSZE O PORADE. Otoz borykam sie z pewnym problemem od kilku lat. Mianowicie katar przedni i splywajacy nasilony po tylnej czesci gardla na tyle mocny ze mam wrazenie ucisku i zapchania w gardle tak mocny ze ciezko mi mowic, Pan laryngolok zagladajac endoskopowo do nosa stwierdzil ze wydzielina splywa po gardle jak z butelki. Zalecil mi wymaz z nosa antybiogram. Wizyte mam za tydzien, chcialbym sie dowiedziec czy mozna to w jakis sposob zmiejszyc chodzi o ta splywajaca wydzieline.

Człowiek to nie butelka a przynajmniej nie każdy. Ktoś nabija Cie w butelkę. Czekaj na wynik wymazu. Jezeli tego wymazu nie pobrał sam laryngolog to on też niewiele będzie wart.