Mężczyzna , 25 lat złamałem kostkę zewnętrzną prawej nogi założono mi gips na 4 tyg, po 3 i pół tyg i u wizytach u chirurga który zalecił chodzić ale podpierając się kulą, ale gdy opieram nogę o podłogę czuję przeszywający ból w okolicach pięty i między kostką a ścięgnem achillesa. Boję się że to może zerwane jakieś więzadło. Gdy mówię o tym chirurgowi to mówi że ma boleć. A chciał bym skierowanie na USG bo słyszałem że można zobaczyć w jakim stanie są te wiązadła. Czy takie badanie jest konieczne ?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: