Czy można zrobić 7-dniową przerwę po wzięciu 19 tabletek antykoncepcyjnych?

Czy można zrobić 7-dniową przerwę po przyjęciu 19 tabletek antykoncepcyjnych? Czy ma to jakiś wpływ?

Redakcja abcZdrowie

Dopuszczalne jest zaprzestanie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych przed zakończeniem trzeciego tygodnia. W takim przypadku krwawienie z odstawienia wystąpi wcześniej. Kolejne opakowanie należy rozpocząć po zachowaniu 7-dniowej przerwy.