Czy można zrobić przerwę w stosowaniu antykoncepcji hormonalnej?

Dzień dobry . Biorę tabletki Lesinelle zapomniałam wziąć jedna tabletkę w trzecim tygodniu , więc następnego dwa wzięłam dwie . Powinnam rozpocząć teraz kolejne opakowanie bez przerwy jednak nie mam recepty . Czy mogę zrobić teraz przerwę ? Kiedy powinnam wziąć tabletki ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Nowe opakowanie powinna pani przyjąć w pierwszym dniu miesiączki plus dodatkowa antykoncepcja przez tydzień.
Pozdrawiam