Czy można zrobić rezonans magnetyczny w odstępie tygodnia?

Mam dwie wizyty u lekarza i jestem zapisana na rezonans magnetyczny głowy oraz kręgosłupa, tylko mam pewien problem. Nie wiem, czy można zrobić dwa rezonanse w odstępie tygodnia?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

badanie MRI jest całkowicie bezpiecznie dla zdrowia - może być wykonywane nawet u kobiet w ciąży i małych dzieci. W odróżnieniu od tomografii komputerowej nie występuje tu narażenie na szkodliwe promieniowanie rentgenowskie, dlatego nie ma znaczenia odstęp czasowy między kolejnymi badaniami.