Czy MR wykryje zmiany w przysadce mózgowej?

Dzień dobry. Czy rezonans magnetyczny głowy wykaże również wszelkie nawet minimalne nieprawidłowości w przysadce mózgowej? Czy w takim wypadku trzeba zrobić osobne badanie czyli rezonans magnetyczny przysadki mózgowej? Czy jest możliwe, że w przeciągu 1,5 roku mogą dokonać się jakieś zmiany w obrębie przysadki mózgowej, jeśli wynik rezonansu głowy z sprzed 1,5 roku był prawidłowy? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy? Sadze ze wskazane jest wykonanie badan laboratoryjnych