Czy mrożone pieczywo jest niezdrowe?

witam czy mrożone pieczywo jest niezdrowe? Caly czas kupując chleby mroże je i kiedy potrzebuje wyjmuję kilka kromek czy nie szkodzi mi to? Czy bulki z ciasta mrozonego mozna mrozić po upieczeniu bo też tak przez wiele lat robiłam

Dzień dobry,

jeżeli procesowi mrożenia poddaje już Pani upieczony chleb to jest to dobra forma przechowywania żywności. Natomiast mniej bezpiecznym rozwiązaniem jest zakup bułek z ciasta mrożonego.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Mrożenie to dobry sposób przechowywania. Natomiast bułki z ciasta mrożonego to niezbyt dobre rozwiązanie, często zawierają konserwanty oznacza to, że jest to pieczywo bardzo słabej jakości. Ważne są bowiem składniki, jakich stosuje się do wypieku. Producenci często ograniczają zużycie mąki pszennej czy żytniej, a zamiast niej dodają substancji zagęszczających i konserwujących.
Oczywiście pieczywo z ciasta mrożonego można ponownie zamrozić.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska